Seznamte se se mnou
Dlouho jsem přemýšlela, čím to tu odpálím. Jestli by to měl být nějaký top recept, co Vás dostane do kolen nebo odborný článek třeba o aspartamu, který teď hýbe výživovým světem.
Nakonec si ale říkám, že na tohle bude ještě dost času a prostoru, a jelikož jsem kartu o mně, vzala jinak, netradičně a stručně, tak se Vám o své dosavadní cestě rozepíšu trochu více tady. 
Pro ty, co chtějí můj příběh ve zkratce

Jsem přátelská, sportující duše, se smyslem pro humor a vášní k jídlu, kterou k výživě přivedl právě sport. Mám za sebou čtyřletou praxi v nutriční poradně Ne hladu, kde jsem pracovala jako nutriční terapeutka v Brně a v Pardubicích. Zde jsem se věnovala výživě dospělých, dětí a sportovců, přednášela, psala články do časopisů a na weby a společně s holkami vydala kuchařku Vyváženě. 
Kniha Vyváženě
Mít vlastní poradnu byla vize, co čekala někde hodně vzadu na ten správný okamžik, který nemusel vůbec přijít. Ale on přišel. Proto jsem se rozhodla z nutriční poradny Ne hladu odejít a zkusit jít vlastní cestou. 
Můj přístup k výživě je racionální. To, že Vás budu soudit za to, co a kolik toho jíte, ode mě určitě nečekejte. Vždy se snažím najít tu nejlepší a nejpřijatelnější cestu, aby pro daného klienta byla dlouhodobě udržitelná a nějak zásadně ho neomezovala v běžném životě. V jídelníčku společně najdeme místo i pro Vaši oblíbenou sladkost nebo jiné „guilty pleasure“ jídla. Důležité je pro mě i to, abyste se se mnou na konzultaci cítili příjemně, nemusíte být nervózní, atmosféra je přátelská a určitě se spolu i několikrát zasmějeme.  
Pro ty, co chtějí můj příběh v celé své kráse
Jídlo mi odmalička nic moc neříkalo, byla jsem děsně vybíravá a jedla jsem vesměs jenom nudle s mákem, palačinky nebo sladké knedlíky. Nejedla jsem ani pizzu, kterou měla tenkrát kamarádka na oslavě svých 10. narozenin a všichni, až na mě, z toho byli doslova paf! Na bod zlomu si asi nevzpomenu, ale možná přišel až na konci základky nebo na střední. Na základce jsem se totiž přihlásila do předmětu vaření a hned asi po druhé hodině, mi bylo slušně řečeno, ž to není předmět pro mě, když nechci ochutnávat to, co jsme uvařili. Třetí hodina už neproběhla.

Od čtyř let jsem hodně sportovala, a tak ani to sladké, které jsem za den vždy snědla, nebyl problém. Začínala jsem na lyžáku (běžecké lyžování) a v 8 letech jsem k tomu přidala ještě biatlon. Tyhle dva sporty jsem kombinovala až do 15 let. S přestupem na sportovní gympl jsem se ale musela rozhodnout a vybrat pouze ten TOP 1, což pro mě byl biatlon. V žákovských kategoriích to bývala spíš taková sranda, i když už i tam jsme měli důležité závody, jako třeba olympiáda dětí a mládeže, na které jsem byla 4krát (běžně se může jet 2krát) nebo mistrovství ČR. S přechodem do dorostu se přitvrdilo. Přišla změna ze vzduchové zbraně na malorážku, a také z jednodenního trénování na dvoufázové někdy i třífázové tréninky. Začalo se víc řešit, kolik, kdo váží, co jí… Čím lehčí, tím líp ti to bude jezdit. V té době jsem měla ještě velký sportovní ambice, a tak jsem začala jídlo víc řešit. První pokus se moc nezdařil a spíš se mi hmotnost zvýšila, podruhé už jsem to zkusila u nutriční terapeutky a světe div se, šlo to. 
Karolína Otavová - Nutriční a výživová poradkyně Brno
Karolína Otavová - Nutriční a výživová poradkyně Brno
Karolína Otavová - Nutriční a výživová poradkyně Brno
V této fázi jsem si udělala jasno, kam povedou moje další cesty. Že ze mě nebude paní učitelka, ale nutriční terapeutka, a tak se stalo. Rozhodla jsem se až ve čtvrťáku, kde už jsem neměla chemii, a tak mi přijímačky první rok nevyšly. Dala jsem si rok pauzu, začala chodit na svojí první brigádu (obsluhovat do restaurace) a za rok to zkusila znovu. Od září už ze mě byla studentka Masarykovy univerzity v Brně, kde jsem na lékařské fakultě studovala obor nutriční terapie. Ani chvilku jsem během studia nepochybovala, jestli bylo moje rozhodnutí správné. Bavilo a naplňovalo mě to. Sportování šlo první rok trochu stranou, asi to po těch letech chtělo taky pauzu. 

Během praxí v nemocnicích a v soukromých poradnách přišel další zlomový bod. Praxe v nutriční poradně Ne hladu. Tady jsem dostala možnost pracovní nabídky a už ve druháku byla součástí týmu. Do konce bakalářského studia jsem se starala spíše o sociální sítě, tvořila edukační příspěvky a prováděla měření na přístroji InBody. Po dokončení bakalářského studia už jsem se mohla pustit přímo do práce s klienty. K tomu jsem začala studovat navazující obor Chemie a technologie potravin na Mendelově univerzitě. Kombinace práce se školou a pak i se sportem (začala jsem se věnovat crossfitu), byla občas náročná, ale když člověk dělá to, co ho baví a naplňuje, zvládne se to. 
Karolína Otavová - Nutriční a výživová poradkyně Brno
Karolína Otavová - Nutriční a výživová poradkyně Brno
Karolína Otavová - Nutriční a výživová poradkyně Brno
Během čtyř let práce v nutriční poradně Ne hladu jsem se věnovala výživě dospělých, dětí i sportovců, a to i těm s nejrůznějšími zdravotními omezeními. Zvládly jsme s kolegyněmi napsat kuchařku Vyváženě, kterou si dneska můžete (nebo byste spíš měli, protože je vážně povedená) koupit v jakémkoliv knihkupectví. Přednášela jsem, psala články do časopisů a na weby a tvořila edukační příspěvky na sociální sítě. 

Ve všem budu pokračovat dál, jen jsem se rozhodla, to zkusit vlastní cestou. Jooo! A potkat se se mnou nově můžete i na kondičních lekcích ve Strange Training.
Karolína Otavová - Nutriční a výživová poradkyně Brno

2 názory na “Seznamte se se mnou”

Diskuse uzavřena.

Přejít nahoru